MADDE 1- TARAFLAR 

1.1- SATICI:

Ünvanı : KARACA GRUP AYAKKABI İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ 
Adresi : İsmetpaşa mah. Asafpaşa cad. no:79/A Çanakkale
Telefon : 0850 305 00 17
E-mail: [email protected]
KARACA GRUP AYAKKABI İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ adına www.eşleayakkabi.com bu sözleşmede satıcı olarak yer almaktadır.

 

1.2- ALICI:

Ürün Siparişini veren kişi veya kurum

 

MADDE 2- KONU 

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.eşleayakkabi.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 

 

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN 

Alıcının Siparişini verdiği ürün.

Ürün Adı 

Adet 

Toplam Ürün Tutarı

 

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

 
4.1- ALICI, www.eşleayakkabi.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 3 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. 
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz. 
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. 
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. 
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir. 
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerin ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri ALICI  tarafından karşılanacaktır.

 

MADDE 5 - TESLİMAT VE KARGO

Sipariş işleminiz gerçekleştikten ve satıcıya ödeme ulaştıktan sonra siparişiniz 24 saat içerisinde kargoya verilir. Kargo firmasının bulunduğunuz bölgeye göre yurt içi teslimatı 1-3 iş günü içinde  tamamlanır. Bu süreye kargo firmasından kaynaklı, iklim, ulaşım, doğal afet vb. durumlarda gerçekleşecek gecikmeler dahil değildir. Bu sürelere hafta sonları ve resmi tatil günleri dahil değildir.

 

MADDE 6- CAYMA HAKKI 

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 15 iş günü içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır. 

 

MADDE 7- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER 

Niteliği itibarıyla değişim veya iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, ambalajı bozulmuş tahrip edilmiş, faturası teslim edilmemiş, üründe kullanıma engel teşkil edecek müşteri kaynaklı sorun var ise iade ve değişim yapılamaz. Ayrıca abiye ürün kategorisinden alınan ABİYE ÜRÜNLER değişimi yapılabilir ancak iadesi yapılamaz.

 

MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME 

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. 

 

SATICI 

KARACA GRUP AYAKKABI İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ ve online mağazası www.esleayakkabi.com
İsmetpaşa mah. Asafpaşa cad. no:79/A Çanakkale
0850 305 00 17

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR